Happening Teatru Avatar

Teatr AVATAR z Legnicy zrzesza wiele różnorodnych legnickich środowisk, grup artystycznych, indywidualnych artystów oraz NGO’sów zajmujących się szeroko pojętym teatrem, tańcem i cyrkiem alternatywnym. Stale współpracuje z legnickimi instytucjami jakimi są Teatr im. Heleny Modrzejewskiej oraz Legnickie Centrum Kultury. Główną działalnością Teatru są występy przed publicznością, organizacja warsztatów ruchowo-artystycznych oraz działania społeczno-kulturalne na rzecz lokalnej społeczności.

Teatr Avatar

Teatr Avatar. fot. Przemek Łyskawa

28 kwietnia 2012r. w Legnicy odbył się happening Teatru Avatar przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach pod hasłem:
„Cyrk to frajda, lecz nie dla zwierząt… – stawiaj na ludzkich artystów!”

Artyści z Teatru Avatar zwracali ludziom uwagę, by zamiast wspierać cierpienie, ból i niewolę przerzucili swój wzrok na ludzkich artystów świadomie pokonujących bariery swych ciał, trenujących triki i sztuczki z pasji, prezentujących je publiczności z własnej woli. Cyrk ma za swój cel nieść radość innym – pora, by to nie krzywda stanowiła rozrywkę.

Wydarzenie w sposób taneczno-wizualny ukazało cierpienie tresowanych zwierząt. Tancerki w rolach dzikich kotów przeprowadziły nas przez drogę od wolności i swobody do złamania psychiki i zniewolenia. Zaprzyjaźnieni z Teatrem młodzi współczujący ujawnili nam kulisy cyrkowego dramatu – uprzedmiotowienie, przemoc, nienaturalne zachowania wbrew woli, ciągły stres.

Rozwiązanie? Istnieje alternatywa! W postaci ludzkich artystów świadomie trenujących swe umiejętności i prezentujących je publiczności chętnie, i z własnego wyboru. Uzdolnione dzieci biorące udział w warsztatach ruchowo-artystycznych Teatru Avatar popisały się swymi trikami. Zademonstrowały żonglerkę, akrobatykę, breakdance, szczudlarstwo. Przez prezentowane obrazy przeplatały się fakty i dane na temat tresury wypowiadane wyrazistym tonem konferansjera w roli głosu sumienia.Uczestnicy wydarzenia okazali się bardzo rozumni i dojrzali, wsparli działania swymi głosami pod petycją, nie ukrywając wzruszenia.

Więcej zdjęć na profilu teatru w serwisie facebook

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: