Wystawa Wojciecha Gilewicza w krakowskim Bunkrze Sztuki

Jeszcze przez dwa tygodnie można oglądać w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wystawę Wojciecha Gilewicza „Pracownia”. Stanowi ona rozwinięcie prezentowanej w ubiegłym roku we wrocławskiej BWA Awangarda – przy wspaciu między innymi marki Winsor & Newton – wystawy Wyprzedaż. O wrocławskiej wystawie można dowiedzieć się więcej z filmu zrealizowanego przez pleple.tv

Kliknij aby obejrzeć film

Kliknij aby obejrzeć film

Nowością na krakowskiej wystawie jest zaaranżowanie przestrzeni. W Krakowie prezentowane są prace malarskie z lat 2007 – 2011 oraz obrazy powstające w czasie trwania ekspozycji. Stała obecność artysty w przestrzeni wystawy umożliwia bezpośredni kontakt widza z twórcą, a przez to aktywnie włącza uczestników w działanie o twórczym charakterze, pogłębia ich percepcję oraz zmusza do refleksji nad artystyczną współczesnością.

Rozbudowany program edukacyjny towarzyszący wystawie zachęca zwiedzających do przebywania  w przestrzeni galeryjnej oraz stawia szereg pytań związanych z interpretacją sztuki najnowszej, które odnoszą się przede wszystkim do roli malarstwa we współczesnym świecie. W czasie trwania  wystawy planowana jest organizacja warsztatów dla dzieci i młodzieży z udziałem artysty, specjalne spotkanie z artystą w przestrzeni galeryjnej (adresowane do starszej młodzieży i studentów) oraz seria druków o charakterze edukacyjnym. Wystawie towarzyszy polsko-angielski katalog oraz film zrealizowany przez pleple.tv.

Na wystawę obowiązuje jeden bilet wstępu. Na jego podstawie można wielokrotnie odwiedzać ekspozycję i śledzić postęp prac artysty.

Wojciech Gilewicz

Wojciech Gilewicz. Urodzony w 1974 roku w Biłgoraju. Mieszka i pracuje w Warszawie i w Nowym Jorku. Jest malarzem, fotografem, autorem instalacji i filmów wideo. W swoich pracach, które sytuują się zazwyczaj na styku wszystkich tych dyscyplin, Gilewicz podejmuje problematykę zacierania się granic pomiędzy rzeczywistością a jej przedstawieniem w sztuce. Za motyw przewodni twórczości Wojciecha Gilewicza uznać można chęć pokazania, jak względny i zmienny jest nasz odbiór otaczającego świata oraz jak płynne mogą być granice między rzeczywistością a jej odbiciem w sztuce. Twórczość Gilewicza prowokuje do refleksji nad mechanizmami rządzącymi naszą percepcją i nad kulturowymi uwarunkowaniami naszego widzenia.

szczegółowe informacje o wystawie na bunkier.art.pl

informacje o artyście na gilewicz.net.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: