Malować każdy może – wystawa po warsztatach plenerowych.

Wystawa prac malarskich po warsztatach plenerowych
„Malować każdy może 2010” .

Od pięciu lat, w wakacje, na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie odbywają się warsztaty plenerowe „ Malować każdy może…“ skierowane do ludzi w każdym wieku mających pasję malowania lub chcących namalować swój pierwszy w życiu obraz. Obecna wystawa jest wynikiem prac warsztatowych młodych artystek z LP Bydgoszczy, Supraśla, Tarnowa i ASP w Krakowie będących na ww. warsztatach w lipcu bż. roku. Młode artystki nie tylko malowały swoje obrazy, lecz w weekendy zamieniły się w profesjonalnych doradców, którzy udzielali rad na temat malarstwa nowym jego adeptom, czyli mieszkańcom Warszawy i turystom.

Prace malarskie powstałe na tym plenerze są realizowane przez wyjątkowo uzdolnionych plastycznie młodych ludzi. Plener malarski jest nie tylko rozwojem artystycznym uzdolnionej młodzieży, ale również zainteresowania malarstwem sztalugowym mieszkańców Warszawy i turystów, którzy spędzają czas na obcowaniu z pięknem Ogrodów i Pałacu w Wilanowie. Wszystkie działania warsztatów malarskich są objętę opieką artysyczną przez artystę malarza , będącego kuratorem pleneru „Malować każdy może“.

Wybrani drogą konkursu uczniowie LP oraz studenci ASP, będący na wakacyjnych warsztatach plenerowych w Wilanowie co roku prowadzi naukę dla wszystkich tych, którzy mają wewnętrzną potrzebę malowania i są wrażliwi na piękno naszej architektury oraz krajobrazu.
Wszelka pomoc w tworzeniu obrazu jest bezpłatna, zarówno edukacyjna jak i materiałowa. Profesjonalne materiały malarskie dla biorących udział:  sztalugi plenerowe, farby, pędzle, podobrazia są znanej firmy Winsor&Newton.
Wszystkie namalowane przez publiczność obrazy, niejednokrotnie pierwsze w życiu, stają się własnością autorów.

Nagrodę „Za talent i pracowitość“, Sponsora warsztatów „Malować każdy może“, firmy Per Aarsleff Polska otrzymuje Alicja Pismenko z Krakowskiej ASP.

Zapraszamy do zakupów prac malarskich. Honoraria uzyskane ze sprzedaży przeznaczone są na wspieranie malarstwa młodych uzdolnionych plastycznie ludzi.

Dział Edukacji
http://www.wilanow-palac.art.pl

Reklamy

2 Responses to Malować każdy może – wystawa po warsztatach plenerowych.

  1. malarz pisze:

    Zapraszam do galerii moich obrazów.

  2. malarstwo pisze:

    przyłączam się ze swoim zaproszeniem :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: