Warsztaty „Malować każdy może 2010”

Darmowe warsztaty malarskie w Muzeum Pałacu w  Wilanowie
„Malować każdy może 2010”

Od kilku lat, w wakacje, na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz na terenie Warszawy, odbywają się warsztaty plenerowe „ Malować każdy może…“ skierowane do ludzi w każdym wieku mających pasję malowania, czy chcących namalować swój pierwszy w życiu obraz.

Warsztaty malarskie są nie tylko rozwojem artystycznym uzdolnionej plastycznie młodzieży, ale  również zainteresowaniem malarstwem sztalugowym mieszkańców Warszawy i turystów, którzy spędzają czas na obcowaniu z pięknem Ogrodów i Pałacem w Wilanowie.  Wszystkie działania warsztatów malarskich są objętę opieką artysyczną przez artystę malarza , będącego kuratorem warsztatów „Malować każdy może“.

Wybrani drogą konkursu uczniowie Liceów Plastycznych z Tarnowa, Supraśla i Bydgoszczy oraz studenci ASP w Krakowie, będący na wakacyjnych warsztatach plenerowych w Wilanowie, co roku prowadzą naukę dla wszystkich tych, którzy mają wewnętrzną potrzebę malowania i są wrażliwi na piękno naszej architektury oraz krajobrazu.

Wszelka pomoc w tworzeniu obrazu jest bezpłatna, zarówno edukacyjna jak i materiałowa, ( profesjonalne materiały malarskie dla biorących udział: sztalugi plenerowe, farby, pędzle, podobrazia znanej firmy Winsor&Newton).

Na warsztaty nie trzeba się zapisywać tylko przyjść w określonych przez organizatora godzinach, 9:30 – 13:00 do Muzeum Pałac w Wilanowie w pierwsze 3 weekendy lipca 2010 r.

Dokumentacja fotograficzna warsztatów ukaże się na stronie internetowej Muzeum po ich zakończeniu. Wszystkie namalowane przez publiczność obrazy, niejednokrotnie pierwsze w życiu, stają się własnością autorów.

Andrzej S.Grabowski
artysta malarz
Kurator warsztatów
Dział Edukacji
grabowski21@gmail.com
531 544 899

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: