Wystawa prac malarskich po warsztatach plenerowych „Malować każdy może”

Od czterech lat, w wakacje, na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie odbywają się warsztaty plenerowe „ Malować każdy może…“ skierowane do ludzi w każdym wieku mających pasję malowania czy chcących namalować swój pierwszy w życiu obraz. Obecna wystawa jest wynikiem prac studyjnych studentów ASP z Krakowa i Warszawy uczestniczących w warsztatach w sierpniu 2009 roku. Studenci nie tylko malują swoje obrazy ale w weekendy zamieniają się w profesjonalnych doradców, którzy udzielają rad na temat malarstwa nowym jego adeptom.

Prace malarskie powstałe na tym plenerze są realizowane przez młodzież, mieszkańców Warszawy i turystów. W założeniu organizatorów: „Plener malarski jest nie tylko rozwojem artystycznym uzdolnionej młodzieży, ale również zainteresowaniem malarstwem sztalugowym mieszkańców Warszawy i turystów, którzy spędzają czas na obcowaniu z pięknem Ogrodów i Pałacu w Wilanowie.” Wszystkie działania warsztatów malarskich są objętę opieką artysyczną przez Andrzeja Grabowskiego – artystę malarza, będącego kuratorem pleneru „Malować każdy może“.

Wybrani drogą konkursu uczniowie LP oraz studenci ASP, będący na wakacyjnych warsztatach plenerowych w Wilanowie co roku prowadzi naukę dla wszystkich tych, którzy mają wewnętrzną potrzebę malowania i są wrażliwi na piękno naszej architektury oraz krajobrazu.
Wszelka pomoc w tworzeniu obrazu jest bezpłatna, zarówno edukacyjna jak i materiałowa, (profesjonalne materiały malarskie dla biorących udział: sztalugi plenerowe, farby, pędzle, poobrazia). Wszystkie namalowane przez publiczność obrazy, niejednokrotnie pierwsze w życiu, stają się własnością autorów.

W 2010 roku w pierwsze lipcowe 3 weekendy, uczniowie LP i studenci ASP znowu będą służyli radą i zapraszali publiczność do malowania obrazów na prawdziwych sztalugach malarskich i przy użyciu profesjonalnych farb znanej firmy Winsor&Newton.

Kiedy
1 czerwca (wtorek) – 31 sierpnia 2010
Gdzie
Muzeum Pałac w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 (Królewska Cukiernia Wilanowska) (mapa)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: