Zapraszamy na festiwal SOFA.

Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny to wyjątkowa inicjatywa gardzących ramotą uczniów Witkacego, którzy mówią „tak” wrażliwości artystycznej, szczeremu zaangażowaniu i perfekcji technicznej. To także wydarzenie, które ma skupić w jednym miejscu młodych twórców z warszawskich liceów.

9 kwietnia LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zmieni się w wielkie centrum kulturalne, gdzie każdy będzie miał trochę czasu, by przedstawić dzieła swej młodości niekoniecznie górnej i durnej.

Idea:
Festiwal łączący wiele form sztuki – teatr, film, muzykę, malarstwo, fotografię – skierowany do wszystkich warszawskich licealistów. Oparty jest na równoległości wydarzeń tak, abyście mieli wybór, czy chcecie oglądać sztukę tworzoną przez doświadczonych artystów, czy amatorską. Zapewniamy naszym artystom kontakt ze znanymi przedstawicielami polskiej sztuki gotowymi do rzetelnej oceny i krytyki dzieł.

Zapewniamy:

Dwie sceny:
– Scena Główna , na której pojawią się sztuki teatralne i koncerty doświadczonych artystów (dłuższe występy)
– Scena Boczna , na której prezentować się będą tzw. krótkie formy – pozostałe koncerty, krótkie przedstawienia, kabarety etc.Do dyspozycji odpowiednie nagłośnienie wnętrz.

Dwie ‚sale kinowe’:
– w dwóch salach przemienionych na sale kinowe odbywać się będą zapętlone pokazy filmów krótkometrażowych stworzonych przez licealistów na nasz festiwal.

Przestrzeń wystawowa:
– Przestrzeń wystawowa na terenie całej szkoły, gdzie prezentowane będą fotografie, obrazy oraz inne sztuki wizualne.

Teren szkoły i ‚muzyka na żywo’:
– Zapraszamy Was, zarówno publiczność jak i artystów, do przejęcia władzy nad przestrzenią. Weźcie ze sobą własne instrumenty. W dniu festiwalu granie na żywo do kapelusza na korytarzach, sprzedaż np. własnoręcznie wykonanej biżuterii lub innych dzieł sztuki jest jak najbardziej dozwolone, wręcz wskazane. Wystarczy do nas napisać! Macie inne pomysły – proszę bardzo! Zgłoście je do nas, znajdziemy dla Was miejsce!

Kawiarenka:
– Kawiarenka będzie oferować zimne i ciepłe napoje, przekąski tak, aby ani widzowie, ani wykonawcy nie byli głodni. Dochód z kawiarenki zostanie przeznaczony na rehabilitację i pomoc 12-letniemu Tomkowi, cierpiącemu na zespół Westa.

Sklep maluje.pl dostarcza sztalugi Winsor&Newton na potrzeby festiwalu SOFA.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: