Michael Micali w Fabs Gallery w Warszawie

Michael Micali urodził się w Nowym Jorku. Ukończył studia artystyczne w Hartford Art School w stanie Connecticut. Mieszkał i wystawiał swoje prace we Włoszech, w 2008 mieszkał w Warszawie. Obecnie mieszka z żoną Dorotą na nowojorskim Brooklynie.

Malując Michael używa podobrazi artystycznych Winsor & Newton.

Oprócz malarstwa zajmuje się fotografią, towrzy obiekty i instalacje. Współpracuje z warszawską galerią fabs na Brzeskiej 7.

MMX jest jego drugą wystawą indywidualną w warszawskiej galerii fabs

Tytuł wystawy – MMX, to 2010, zapisane cyframi rzymskimi. Litery w tym zapisie przywodzą także na myśl inicjały artysty. X jest literą bardzo wieloznaczną, budzącą wiele skojarzeń. Oto jedno z nich: X oznacza miejsce, czy znaczy miejsce. W tym przypadku znaczy również określony czas. 2010 jest płaszczyzną, na której wszyscy się spotkamy wkrótce po otwarciu tej wystawy. To są nowe prace; aktualne obrazy wewnętrznego świata artysty. Wiele z nich odzwierciedla osobowość i stanowi metafory tego, co jednostka nosi w sobie. Celem, który wyznacza sobie Michael Micali, jest stworzenie prac o znaczeniu uniwersalnym poprzez to, co osobiste. To znaczy stworzenie takich prac, z którymi wiele osób może się identyfikować oraz je odczuć, choć wywodzą się one z osobistych doświadczeń i spostrzeżeń. Uniwersalne jest to, co wszyscy rozumiemy i współodczuwamy. Konieczne osobiste doświadczenie artysty jest z kolei tym, co czyni jego ekspresję szczerą i, miejmy nadzieję, głęboką. Jak zwykle w przypadku prac Micaliego, są miejscami dowcipne i jest w nich dużo absurdu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: