Farby Artisan – olejne farby rozcieńczane wodą.

Farby olejne Artisan

Farby olejne Artisan

Tradycyjne farby olejne charakteryzują się gęstą, maślaną konsystencją, a ich użycie możliwe jest od razu po wyciśnięciu z tubki. Są one tworzywem malarskim niezwykle popularnym z uwagi na swoją wszechstronność, pozwalającą artystom na osiąganie znakomitych efektów i swobodę tworzenia przy wykorzystaniu tradycyjnych technik łączenia kolorów, glazingu, impast i mazerowania.

Dokładnie takimi samymi zaletami mogą pochwalić się farby linii Artisan. Podobnie, jak tradycyjne farby olejne, Farby Olejne Rozprowadzane Wodą są wyprodukowane z oleju lnianego oraz oleju z szafranu łąkowego. Jedyna różnica polega na tym, iż wykorzystane do produkcji farb Artisan oleje zostały zmodyfikowane w sposób umożliwiający ich mieszanie i czyszczenie wodą. Farby te zostały specjalnie opracowane przez co mają wygląd i dają możliwość osiągania efektów charakterystycznych dla konwencjonalnych farb olejnych.

Głębia i intensywność koloru, kremowa konsystencja, wysoka odporność na światło, znakomita transparentność lub właściwości kryjące, podatność na pracę pędzla i optymalny czas schnięcia farb linii Artisan pozwalają artyście na wykorzystanie tego tworzywa przy wszystkich typowych dla farb olejnych technikach.

Unikalne formuły farb Artisan Winsor & Newton™, ich poddawany wszechstronnej kontroli proces wytwarzania

Farby Artisan

Farby Artisan

oraz kontrola jakości zapewniają, że w ręce artystów trafia farba olejna absolutnie doskonała, która swoją jakością jest porównywalna, o ile nie lepsza, niż wiele innych konwencjonalnych artystycznych farb olejnych na całym świecie.
Zasadnicza różnica pomiędzy linią Artisan – Farbami Olejnymi Rozprowadzanymi Wodą a konwencjonalnymi farbami olejnymi polega na możliwości łączenia tych farb z wodą oraz czyszczenia ich również przy użyciu wody. Twórcy korzystający w swojej pracy z konwencjonalnych farb olejnych muszą z konieczności stosować rozpuszczalniki w rodzaju terpentyny lub benzyny (spirytusu mineralnego).

Farby Artisan, dla porównania, mogą być rozprowadzane i rozrzedzane wodą, a po wykonaniu pracy malarskiej przy użyciu farb Artisan pędzle i narzędzia mogą być czyszczone samą wodą i mydłem; nie jest konieczne czyszczenie pędzli i narzędzi korzystając z niebezpiecznych dla zdrowia rozpuszczalników. Zatem artysta wykonujący pracę malarska może cieszyć się dużo bezpieczniejszym środowiskiem pracy, a przy wykorzystaniu uwag i wskazówek zawartych w broszurze może stosować bezpieczniejsze praktyki pracy w studio.

Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom Artisan to linia farb idealnych dla:

• Malarzy, wykorzystujących w swojej pracy farby olejne a wykazujących skłonności alergiczne, lub po prostu chcących uniknąć kontaktu z rozpuszczalnikami w rodzaju benzyna (spirytus mineralny) czy terpentyna.
• Uczniów, studentów i nauczyciele szkół i uczelni artystycznych, w których użycie farb olejnych jest zabronione z uwagi na konieczność stosowania rozpuszczalników.
• Malarzy wykonujących swoje prace w miejscach, gdzie duża liczba osób korzystających z rozpuszczalników może doprowadzić do szkodliwej koncentracji oparów tych substancji i nieprzyjemnego zapachu rozpuszczalników.
• Malarzy wykonujących swoje prace w warunkach domowych, którzy chcieliby ograniczyć na stosunkowo niewielkiej powierzchni intensywny zapach farb olejnych.
• Osób podróżujących – wszystkie produkty z linii Artisan (farby i media) mogą być transportowane drogą lotniczą. (Szczegóły przewozu materiałów malarskich muszą zostać uzgodnione z poszczególnymi liniami lotniczymi).

Należy wspomnieć, że opracowana została również szeroka gama wysokiej klasy rozcieńczalników, olejów, mediów i werniksów linii Artisan, pozwalająca na osiąganie najlepszych efektów przy wykorzystaniu wszystkich tradycyjnych technik i stylów olejnych bez konieczności stosowania tradycyjnego oleju lnianego lub Liquinu™. Szczegółowe informacje na temat zastosowań i sposobów użycia tych materiałów znajdują się w części Rozcieńczalniki, Oleje, Media i Werniksy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: