Pastele artystyczne

ARTISTS’ SOFT PASTELS

Artystyczne pastele

Artystyczne pastele

Pastele Winsor&Newton Artists’ Soft Pastels opracowano zgodnie z najwyższymi standardami aby otrzymać większą świetlistość, moc i czystość odcienia. Wspaniałość kolorów idzie w parze z miękką, kremową, bardziej jednolitą konsystencją, która pozwala w maksymalnym stopniu kontrolować pracę z pastelami. W palecie znajduje się 200 kolorów dostępnych pojedynczo i w formie zestawów w kartonowych pudełkach lub w drewnianych skrzynkach.

Na pełną ofertę składają się zestawy krótkich pasteli (półpasteli), pasteli plenerowych, portretowych oraz komplety 120 lub 200 długich pasteli w drewnianych skrzynkach. Szeroka usystematyzowana paleta zawiera gamę barw o maksymalnej rozpiętości, gdzie każdy kolor ma ściśle określoną pozycję. W jej skład wchodzi 40 kolorów mocnych ( barwa 4) w połączeniu z 3 jaśniejszymi odcieniami (barwa1,2,3, z których jeden jest barwą najjaśniejszą) oraz jednym ciemniejszym (barwa 5) – patrz paleta barw. W każdym, możliwym przypadku tworzono receptury jednoskładnikowe, z wysoką zawartością pigmentu, aby zapewnić doskonałą moc i świetlistość oraz trwałość koloru.

Dzięki dużej miękkości pastele Winsor&Newton są łatwe do nakładania, połączenie optymalnej miękkości z minimalnym poziomem pylenia zapewnia maksymalną wszechstronność podczas nakładania warstw koloru i łączenia barwy. Paletę oznaczono tak, by zapewnić stała i jednolitą koncentrację wszystkich kolorów.

Do pracy pastelami najlepiej nadają się fakturowane papiery i kartony pastelowe.

Firma Winsor&Newton oferuje szeroką gamę wysokiej jakości artystycznych papierów do pasteli dostępnych w różnych rozmiarach, odcieniach i gramaturze. Wszystkie barwione papiery są światłotrwałe, odkwaszone i charakteryzują się wysoką zawartością włókien bawełnianych. Papier do pracy pastelami można również przygotować pokrywając go gruntem, który przywierając do jego powierzchni utworzy fakturę podobną do tej, jaką mają kartony pastelowe. Firma Winsor&Newton poleca dostępny w słoikach grunt do papierów pastelowych Winsor&Newton Gesso Base.

W pracy z pastelami ważną role odgrywa Fixatywa, która zabezpiecza przed zabrudzeniami i chroni ukończony obraz. Firma Winsor&Newton oferuje Fixatywę w butelkach lub w aerozolu, która utrwala równomiernie i tylko w minimalnym stopniu zmienia kolor pracy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: